Ankara En İyi Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı Ankara
İyi bir boşanma avukatı sizi anlar. Boşanma davası süreci oldukça zor bir süreçtir. Bundan dolayı dava boyunca size yardımcı olabilecek bir avukat bulmanız gereklidir. Öyleyse uzman bir boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bunun yanında duruşmanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davası ne şekilde açılır şuna da dokunalım. Boşanma davası iki şekilde açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliği sonlandırma hususunda anlaşmışlarsa hakime müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının en az bir yıl devam etmiş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan az sürmüş ise taraflar anlaşmalı olarak ayrılmak için başvuruda bulunamazlar. Bu halde çekişmeli biçimde müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde boşanabilmek için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gereklidir. Bu protokolün bir hukukçu aracılığıyla meydana getirilmesi çok iyi olacaktır. Daha sonra taraflar aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli tarzda ayrılmak için bir boşanma nedenine ihtiyaç Bu siteye tıklayınız vardır. Bu ayrılma nedeninin haklı olması gerekmektedir. Ayrıca boşanma nedeninin kanıtlanması gerekmektedir. Boşanma davalarında davayı açan eş iddiasını her çeşit kanıtla ispatlayabilir. Mesela kamera kayıtları kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davası fazlaca uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir hukukçudan yardım alınmalıdır.


Boşanma Avukatı kesinlikle beynimize çok iyi çağrışımlar getirmez. Bunun nedeni tecrübelerimiz olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse hepsi içinde bulunduğumuz toplumu iyileştirmek için avukat olmamıştır. Bir çok avukat , boşanma avukatı olmaya parasal nedenler nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada avukatınızı belirlerken iyi araştırma yapmalısınız.

Fazlasıyla avukat var. En İyi avukatı nasıl seçeceğim?
Boşanma avukatınızı belirlerken en iyi çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. İkinci yol ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz avukatı öneren websiteleri de aynı yolla bulacaksınızdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankara En İyi Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar